Hudba

K hudbě jsem měl vztah odmala. Líbili se mi různé písně a rád jsem si zpíval. Někdy kolem páté třídy ZŠ jsem chvíli hrál na flétnu a měl chodit do lidovky, ale nějak se mi tam nechtělo dojíždět a tak z toho sešlo. K hudbě v interpretačním a tvůrčím duchu jsem se ovšem dostal později. V osmé třídě základní školy jsem se začal učit hrát na kytaru a skládat první písničky. Také brzy vznikly ambice hrát ve skupině či alespoň dvojici. Mými vzory tehdy byli Brontosauři/Nedvědi.

První pokus o kapelu se uskutečníl na konci střední školy, kdy jsme stihli i jedno vystoupení na pulčínském AMFOLKFESTu. Hráli jsme již moji tvorbu, ale bylo to jen takové hraní pro radost. S mým začátkem studia na VŠ začala aké nová etapa mého hudebního života. V Brně se podařilo vytvořit kapelu, která si již kladla vyší cíle. Také hudební vzory se měnili a jedniým spolčným jmenovatelem byl folk. Postupně jsme se probojovávali prvními vystoupeními, změnami v obsazení kapely (zejména zpěvačky se střídali), až jsme se po cca třech letech ustálili v sestavě a začali se i celkem sehrávat. Bohužel toto období "růstu" kapely nám vydrželo jen necelý rok a půl. Následně začala hrozit další změna obsazení a kapela si dala prázdniny. Po nich jsme se sice sešli, ale už nám to nešlo tak jako dříve. Každý měl mnoho jiných zájmů a poviností a tak se nám z kapely stalo zase jen hraní pro zábavu a dnes jsme rádi, když se sejdeme několikrát do roka. A abych nezapomněl zmínit jméno oné už nefungující kapely, tedy F.Q.S, což mělo znamenat např. folkové kvazistabilní sdružení.

Samostatně se svými písničkami jsem vystoupil veřejně jen jednou. Jinak moji tvorbu přebírala a hrála kapela. Už jsem sice písničkářské ambice několikrát měl, ale chybí mi především odvaha zvládnou průvodní slovo, které jsem naštěstí v kapele nezastával. V současné době mám bohužel na aktivní muziku stále méně času.

Mimo aktivního působení jsem vždy také hudbu rád poslouchal a poslouchám. Vyrůstal jsem pod vlivem lidovek a trampské písně. V doách hudebního osamostatňování a hledání jsem poslouchal pop, rock atd. Pak jsem se dostal k folku, který mě drží do dnes. Během VŠ jsme také začal poslouchat vážnou hudbu.